• Öğrenme Merkezleri Treni Projesi

2015-2016 yılları arasında İzmir Mehmet Saka İlkokulu’nda okulöncesi eğitim sınıflarında öğrenme merkezlerinin daha etkin kullanılması için uygulanan proje 24 Haziran 2016’da ‘Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Eğitimde Farklılıklarımız Semineri’nde sunulmaya değer görülmüştür.

 

  • İlkokula Hazırlık Projesi

2015-2016 yılları arasında İzmir Mehmet Saka İlkokulu’nda okulöncesi çocukları ilkokula hazırlamak amacıyla gerçekleştirilen proje 24 Haziran 2016’da Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Eğitimde Farklılıklarımız Semineri’nde sunulmaya değer görülmüştür.

 

  • Öğrenme Merkezini Seç, Mandalını Tak Oyna Projesi

2013-2014 yılları arasında İzmir Mehmet Saka İlkokulu’nda okulöncesi eğitim sınıflarında öğrenme merkezlerinin daha etkin kullanılması için uygulanan proje 3 Mayıs 2014’te Sabancı Üniversitesi 11. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda sunulmaya değer görülmüştür.

 

  • Atık Yağlar Bidona Temiz Bir Dünya Bizim Ola Projesi 

2011-2012 eğitim-öğretim yılında Ankara Öğretmenim (Mehlika Turgut) Anaokulu’nun tüm öğrenci, öğretmen ve velileri ile gerçekleştirilmiş olan projenin amacı doğaya bilinçsizce atılan atık yağların doğaya verdiği zarara karşı bilinç oluşturmak ve okulumuzun bulunduğumuz çevrede atık yağ toplama merkezi olması sağlamaktır. Proje 31 Mart 2012’de Sabancı Üniversitesi 9. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda sunulmaya değer görülmüştür.

 

  • Oyuncak Fabrikası İşçileri Projesi

2010-2011 eğitim-öğretim yılında Prof. Dr. Belma Atik Tuğrul ile birlikte Ankara Öğretmenim Anaokulu’nda istekli velilerle oluşan fabrikada çocuklara yönelik çeşitli oyuncaklar yapılmış, ailelere oyun konusunda bilgi verilmiş ve okulun bahçesi proje kapsamında yenilenmiştir. Proje 6. Uluslarası Oyuncak Kongresi’nde (6. ITRA World Toys Congress)’de bildiri olarak kabul edilmiştir.

 

  • Haydi Toplu Projeye 

2009-2010 yılında Ankara Öğretmenim Anaokulu 5 yaş grubu ile hazırladığımız çocukları spora yönlendirmeyi temel amaç edinmiş projem.  Proje Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Eğitimde İyi Örnekler” adlı yarışmada juri tarafından sunulmaya değer görülmüştür.

 

  • Sevgi Monusu Projesi

2008-2010 yılları arasında Ankara Öğretmenim Anaokulu’nda uygulanmış. 2009 yılında Prof. Dr. Belma Atik Tuğrul’un katılımıyla okulumuzda paylaşım günü gerçekleşmiş olup, velilerin ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılanmıştır.

 

  • Ücretsiz Okulöncesi Eğitim Günleri Projesi

2004 yılında Eskişehir Yunuskent Anaokulu’nda uygulanan proje, 2006-2007 eğitim-öğretim yılında, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kenan Tuğan’ın desteği ile tüm ilde uygulanmıştır. Projenin broşürünü incelemek için lütfen tıklayınız;

 

Basında yer alan projenin yankıları için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız;

http://www.bianet.org/bianet/kategori/cocuk/61709/okuloncesi-egitim-her-cocugun-hakki

 

Proje hazırlama ve yazımı konusunda danışmanlık için e-postam;  dilekerol@gmail.com